Nasze referencje


"ATARI GO" w Publicznym Przedszkolu Nr 6 w Wodzisławiu Sl.

      Kończący się rok szkolny 2003/2004 prowokuje do czynienia podsumowań, formułowania wniosków do dalszej pracy i ustalenia zjawisk, które pracę przedszkola wzbogacały.
      Takim niezwykłym zjawiskiem w minionym roku była wizyta w naszym przedszkolu pana Adama Kałuży, który zaproponował wprowadzenie programu "Serce Kamienia" i opartej na nim gry "ATARI GO".
Pierwszą prezentację gry "Go" przeprowadził pan Adam osobiście, natomiast na co dwutygodniowe spotkania z dziećmi zaproponował panią Agnieszkę Śmigowską.
      Oboje propagatorzy gry okazali się ludźmi bardzo ciepłymi i serdecznymi, błyskawicznie zyskali sympatię dzieci, pani Agnieszka po każdym spotkaniu z dziećmi była "wyściskiwana" i zapraszana na kolejne spotkanie.
Wiele instytucji chce obecnie nawiązać z Przedszkolem współpracę, ale zawsze wiąże się to z nakładami finansowymi.
Merkantylizm zdominował większość ludzkich działań, dlatego zdziwiło nas i mile zaskoczyło bezinteresowne działanie pana Adama i współpracujących z nim ludzi.
      Dzięki ich pracy nasze dzieci miały możliwość odkrycia reguł gry "GO", odkrywały je samodzielnie co prowadziło do wzrostu pewności siebie, a to procentowało w stymulowaniu ich potencjału rozwojowego.
      Zwieńczeniem pracy instruktorów był turniej, który odbył się w Publicznym Przedszkolu Nr 5. Bardzo dobrym pomysłem było zaproszenie na turniej rodziców graczy, gdyż mogli oni sami poznać idee gry i przekonać się do jej korzystnego wpływu na rozwój dziecka.
      Trudno opisać emocje, które towarzyszyły dzieciom, rodzicom i wychowawcom podczas rozgrywek, ale ten dzień długo będziemy pamiętać.
      Dziękujemy w imieniu własnym oraz naszych wychowanków za wzbogacenie naszej oferty edukacyjnej i prosimy bądźcie z nami w przyszłym roku.

Skan pisma.Wodzisławski Klub Go
Wodzisławskie Centrum Kultury - Wodzisław Śląski
Zajęcia: czwartki 17:30-20:00
Kontakt: email GG Gadu-Gadu
stat4u