Nasze referencje


ATARI GO w naszym przedszkolu

      W roku szkolnym 2002/2003 Milusińscy naszego przedszkola mieli okazję zetknąć się z ATARI Go, grą opartą o program "Serce Kamienia" japońskiego gracza zawodowego Yasuda Yasutoshi rozpropagowaną przez rodzica p. Adama Kałużę i Jego kolegą p. Dariusza Targosza. Była to dla nas wszystkich nowość i zarazem wielka niewiadoma, dopóki nie zostaliśmy wtajemniczeni w arkany "łapania kamieni". Jednak już po kilku seriach spotkań nasze dzieciaki wykazały duże zainteresowanie nową "jaskółką" - grą trochę podobną do warcabów, aczkolwiek zupełnie różniącą się od niej formą i regułami. Wyłoniła się nawet grupka dzieci, które chętniej niż pozostałe brały udział w zajęciach, niektóre z nich zaczęły nawet uczęszczać na zajęcia Go do MOK - u.

W czerwcu padła propozycja ze strony inicjatorów wyjazdu do Akademii Przedszkolaka "Smyk" w Bielsku - Białej, gdzie starsze dzieci także przeszły inicjację Go. Spotkanie z bielskimi "Smykami" długo zapadnie nam w pamięci - zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci i ugoszczeni. A potem oczywiście graliśmy: dzieci, nauczycielki i rodzice (oczywiście z naszego i ich przedszkola). W klimacie zdrowej rywalizacji, poczuciu humoru, a przede wszystkim z dozą emocjonalnego zaangażowania turniej wyłonił czterech zwycięzców, z których trójka była nasza (!).

ATARI Go to interaktywna, prosta gra pozwalająca na wielowymiarowy kontakt intelektualny jak i emocjonalny wszystkich uczestników. Buduje u dzieci pewność siebie, uczy cierpliwości i samodyscypliny, daje poczucie satysfakcji ze zwycięstwa i przyzwyczaja do "przyjmowania porażek po sportowemu", stymuluje potencjał dzieci w różnych dziedzinach itd.

      Cieszymy się, że nasze dzieci świetnie bawiły się grając czarnymi i białymi kamieniami. Tym sposobem "wylądowaliśmy" w lipcowym "Serwisie Wodzisławskim" ( nr 7 s. 32. ), a także zaistnieliśmy na stronie internetowej: www.ishigokoro.pr.pl. W tym roku szkolnym szykujemy się do rewizyty zaprzyjaźnionych "Smyków" i ciekawi jesteśmy owoców dalszej współpracy z ATARI Go !

Skan pisma.Wodzisławski Klub Go
Wodzisławskie Centrum Kultury - Wodzisław Śląski
Zajęcia: czwartki 17:30-20:00
Kontakt: email GG Gadu-Gadu
stat4u